Wersje językowe
pytania? zadzwoń!

MAGAZYN: 579 188 024       HURT: 517 214 277      lub napisz wicik24@wp.pl

Producenci

Co to jest vape? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o wapowaniu

Co to jest vape? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o wapowaniu

Moda na elektroniczne papierosy trwa w najlepsze i to już od ponad dekady. Sięgają po nie szczególnie osoby, które szukają zdrowszej alternatywy dla tradycyjnych papierosów. Zastanawiasz się, co początkujący powinien wiedzieć o wapowaniu? Nie wiesz, co to jest vape? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w tym artykule.

Co to jest vape?

Spotkałeś się z określeniem vape? Nie wiesz, co to jest? Już spieszymy z wyjaśnieniami! Jak się okazuje, to słowo przysparza niemało trudności. Wszystko za sprawą jego dwuznaczności, gdyż z angielskiego tłumaczy się je zarówno jako waporyzację, jak i palenie e-papierosa. Jak być może się domyślasz, waporyzator to zupełnie coś innego niż e-papieros. Różnią się nie tylko pod względem sposobu działania, lecz także wpływu na ludzki organizm. W naszym artykule skupimy się jednak na wapowaniu, czyli paleniu elektronicznego papierosa.

vaping

Co to jest e-papieros?

Gdy już wiesz, co to jest vape, pragniemy przedstawić Ci najważniejsze informacje dotyczące e-papierosa. Zaczniemy od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest ten gadżet. Elektroniczny papieros jest zamiennikiem swojego tradycyjnego odpowiednika. Dzięki swoim właściwościom jest mniej szkodliwy, a jednocześnie zapewnia podobne walory smakowe i pobudzające. Możesz go używać wszędzie, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnego papierosa, nie szkodzi osobom z Twojego otoczenia. Sprawdzi się zatem zarówno w restauracji, na przystanku, jak i w pociągu. Osoby korzystające z tego rozwiązania uważają także, że jest to spora oszczędność – wymiany wkładów nie są tak kosztowne, jak zakup nowej paczki tradycyjnych papierosów.

Z czego składa się e-papieros?

Każdy elektroniczny papieros składa się z baterii, czyli elementu zapewniającego zasilanie. Wyposażony jest także w wymienny pojemniczek z płynem, czyli liquidem. Podstawę całego urządzenia stanowi atomizer – to właśnie tam płynny liquid zamieniany jest we wdychaną przez osobę palącą parę. Stanowi ona zamiennik tradycyjnego dymu papierosowego. Niektóre modele mają także diodę LED, imitującą żarzenie się papierosa.

Liquid – co warto o nim wiedzieć?

Jak już wiesz, liquid jest ważnym składnikiem w procesie wapowania. Ten płyn zawiera takie substancje jak:

- nikotyna,

- woda,

- glikol propylenowy lub gliceryna,

- substancje zapachowo-smakowe.

Tych ostatnich, w zależności od konkretnego produktu, może być od kilku do kilkunastu. Wszelkie substancje zapachowo–smakowe muszą posiadać atesty dopuszczające do stosowania ich w kosmetykach i artykułach spożywczych.

Niezwykle ważne jest, aby kupować liquidy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Jednym z nich jest z całą pewnością nasz sklep, w którym znajdziesz ich szeroki wybór. Możesz wybierać spośród 4 kategorii smakowych: owocowych, deserowych, tytoniowych, a także zapewniających uczucie przyjemnego chłodu. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym asortymentem.

e-papieros

Dla kogo przeznaczone są e-papierosy?

Elektroniczne papierosy przeznaczone są niemal dla każdego dorosłego człowieka. Najczęściej jednak sięgają po nie osoby należące do trzech różnych grup.

Pierwszą z nich są osoby, które palą tradycyjne papierosy i nie mają zamiaru tego zmieniać. Wówczas e-papieros jest dla nich zdrowszą i wygodniejszą alternatywą.

Kolejną grupę tworzą te osoby, które chcą rzucić palenie i planują to zrobić w sposób stopniowy. Początkowo wybierają liquidy o nieco większym stężeniu nikotyny, aby ją powoli minimalizować. W ten sposób mogą dojść do momentu, w którym ta substancja nie będzie już potrzebna.

Do ostatniej, trzeciej grupy należą tzw. gadżeciarze, podążający za najnowszymi trendami. Jak już wspominaliśmy, moda na palenie e-papierosów nie mija już od kilku dobrych lat. Niektórzy zatem zdążyli w tym czasie przetestować kilka urządzeń, aby wybrać to najlepsze.

Wapowanie – hobby tylko dla osób pełnoletnich

O e-papierosach wiesz już całkiem sporo. Dowiedziałeś się już, co to jest vape, jak zbudowany jest elektroniczny papieros i dlaczego jest dobrym rozwiązaniem w niektórych sytuacjach. Zastanawiasz się, czy mogą go palić osoby niepełnoletnie? Zdecydowanie nie! Podobnie jak wszelkie pozostałe wyroby tytoniowe, tak i elektroniczne papierosy są przeznaczone dla osób, które ukończyły 18. rok życia. Ich używanie nie jest także bezpieczne dla kobiet w ciąży. Nie są także zalecane w przypadku mam karmiących, gdyż nikotyna to substancja, która przenika do mleka matki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl